fbpx

Masalar İçin En İyi Şemsiye Modelleri

Masalar İçin En İyi Şemsiye Modelleri

Masalar İçin En İyi Şemsiye Modelleri

Bahçe Masanız İçin Şemsiye Seçimi

Açık havada keyifli vakit geçirmek için dış mekan dekorasyonu oldukça önemlidir. Mükemmel bir dış mekan dekorasyonunda rahatlığın en önemli unsuru tabiki masa ve sandalyelerdir. Eğer masa ve sandalyenizde keyifli bir şekilde oturup rahat edemiyorsanız bahçe veya verandanızın keyfini çıkaramazsınız. Diğer yandan rahat bir masa ve sandalyeniz olsa bile sıcak yaz günlerinde bu mobilyalarınızı tamamlayacak bir şemsiyeniz yoksa yine keyif alamazsınız. Masa ve sandalyelerinizde keyifli vakit geçirirken konforunuzdan ödün vermemek için muhakkak bir şemsiyeye ihtiyacınız olacaktır ve bunu dekorasyonunuza uygun şekilde seçmelisiniz.

Bu makale bu konuda size rehber olacaktır. Bahçe şemsiyesi hakkında çok daha detaylı bir rehber arıyorsanız sizin için hazırladığımız “Bahçe Şemsiyesi Satın Alma Rehberi” ‘mizi inceleyebilirsiniz. 

Masalarınız için mükemmel şemsiyeyi seçmedeki ilk adım, hangi büyüklükte şemsiye almanız gerektiğidir. Birkaç faktör bunu belirlemeye yardımcı olacaktır. İlk husus, masanızın boyutudur. Kesinlikle sadece masayı kaplamayacak, aynı zamanda etrafında oturan insanlar için yeterli miktarda gölge sağlayacak boyutta bir şemsiye bakmalısınız.

Dış mekan masa şemsiyesi boyutu için basit bir kural vardır. Şemsiyenin masanızın kenarlarından iki tarafa ortalama 60cm geniş olması. Bu sayede şemsiye altında oturan kişilerin gölgede kalması garanti altına alınmış olur. İsteğinize göre şemsiyenin saçaklı olması yandan gelen güneş ışıkları için basit bir çözüm yolu olacaktır. Şemsiye ölçümüzü belirledikten sonra bir sonraki adım;

Hangi Şemsiye Şeklini Seçmelisiniz?

Hangi şemsiye şeklini seçeceğinize karar vermenin bir diğer adımı; şemsiyenizin kaplayacağı mobilyalara göre seçim yapmaktır. Kare bir masayı kaplayacaksa, kare bir şemsiye tercih edin. Masanız yuvarlaksa , tam bir gölgelik için yuvarlak veya altıgen şemsiyeleri ve oval veya dikdörtgen bir masa için oturma düzenine uygun olacak şekilde daha geniş şemsiyeleri tercih edin.

Masa Delik Boyutu

Şemsiyeyi bir masa ile kullanıyorsanız, deliğin şemsiyenin direk çapına uyacak kadar büyük olduğundan emin olun. 1,8cm’den başlayan 5cm’kadar farklı şemsiye orta direk ölçüleri bulunmaktadır. Tüm bahçe şemsiyeleri aynı ölçüde değildir. Bu sebeple tercih edeceğiniz şemsiyenin orta direği ile masanızda bulunan deliğin çaplarının uyumlu olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. 

İşte Şemsiye Evi’nde bulabileceğiniz ve masanız ile kullanabileceğiniz harika şemsiye modelleri; 

Avokado Kare Bahçe Şemsiyesi ipli makaralı şemsiye sistemi kullanan en yaygın modellerdendir. 3mt altında olan modeller plajlarda veya havuz başlarında çokça tercih edilirken, 3mt ve üstü ölçüler; restaurant ve kafe gibi mekanların tercih ettiği bahçe şemsiyesi modellerindendir. 

Avokado Klips Yuvarlak Bahçe Şemsiyesi 2 farklı ölçüde estetik ve kullanım kolaylığı sağlayan tasarımımız, kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir. Yuvarlak modelin saçaklı ve saçaksız tercihi ile mekanınızın görselliğine değer katar. Sade yapısı, kolay açılıp kapanması avokado klips yuvarlak bahçe şemsiyesini eşsiz yapıyor.

Avokado Yuvarlak Bahçe Şemsiyesi ipli makaralı sistemin en çok tercih edilen modellerinden biridir. 8 dilim gövdesi ve saçaklara yapılacak baskı ile mekanın kurumsal kimliğini ön plana çıkarabilir. Farklı projeleriniz için iskeletler renklendirilebilir, kumaşlarda renk ve model çalışması yapılabilir.

Kiwi Klips Yuvarlak Şemsiye plaj, balkon, havuz ve masa şemsiyelerinin en lüks alternatifidir. Saçaklı ve saçaksız olarak üretilen model bir çok otel ve plaj projesinde sorunsuz olarak kullanılmaktadır. İki şezlong başına rahatça koyabileceğiniz, isteğe bağlı olarak orta masasını kullanabileceğiniz ürün firmamızın lokomotif ürünlerindendir.

Bu gönderiyi paylaş