Bahçe Şemsiyesi

Bahçe Şemsiyesi Modelleri

Bahçe şemsiyesi, genellikle açık alanlarda ve bahçelerde sizi dış etkenlerden koruyan şemsiye çeşitlerinden biridir ve el şemsiyelerinin aksine altına çok fazla kişinin rahatça oturabilmesi için 2 metreden büyük ölçülere sahiptir.  Bahçe şemsiyesi pek çok çeşitte üretilmektedir.

 • Yandan Direkli Yuvarlak Dış Mekan Şemsiye

  0 out of 5
  Direğin yanda olması avantajı ile öne çıkan yandan direkli yuvarlak şemsiye modellerimiz, yuvarlağın getirmiş oldu estetik görünüm ve kullanım kolaylığı ile en çok tercih edilenler şemsiye modellerimiz arasındadır. Bir çok projede büyük bir keyif ve güven ile kullanabileceğiniz bu model tüm diğer modellerimiz gibi CE belgelidir.
 • Yandan Direkli Plus Model Bahçe Şemsiyesi

  0 out of 5
  Yandan gövdeli şemsiyeler içinde farklı bir tasarım, şık görünüm ve fonksiyonellik arayan kişiler için oldukça özel bir ürün Yandan Direkli Plus Şemsiye... Görselliği ile diğer şemsiye modellerimizin yanında farklı bir görünüme sahiptir. 
 • Yandan Direkli Mega 10 Kollu Şemsiye

  0 out of 5
  Çok fazla görmeye alışık olmadığımız bir ölçü 5m çap... Yandan Direkli Mega 10 Kollu Şemsiye bu ölçüleri ile mega ismini hak eden bir şemsiye modelidir. Döner tablasındaki 320 kg mermer ayak standart olarak gelir. 10 kol, rüzgara karşı ekstra dayanım sağlar. Farklı renk iskelet ve kumaş seçenekleri ile ihtiyacınıza en estetik çözümü sunar.
 • Yandan Direkli KARE Şemsiye

  0 out of 5
  Şemsiye direğinin yanda olması bu modeli diğer tüm modellerden farklı kılıyor. Kare olmasının en büyük avantajı ise mekan önü kullanımlarda yada birkaç şemsiye yan yana dizildiğinde gölge alanından kayıp olmamasıdır. Diğer bir çok artısı ile işte yandan direkli kare şemsiye...
 • Yarasa Gazebo

  0 out of 5
  Yarasa tenteler Şemsiye Evi bünyesinde üretimine devam edilen ve asimetrik yapısı sayesinde görsel anlamda estetik bir forma sahip ürünlerdendir. Birçok alanda kullanımı mümkündür ki bu mekanlar arasında bahçe, kafe ve teras gibi yerler sayılabilmektedir. 
 • Avokado Kare Ortadan Direkli Şemsiye

  0 out of 5

  Avokado Kare Ortadan Direkli Şemsiyemiz ipli makaralı şemsiye sistemi kullanan en yaygın modellerdendir. 3mt altında olan modeller plajlarda veya havuz başlarında çokça tercih edilirken, 3mt ve üstü ölçüler; restaurant ve kafe gibi mekanların tercih ettiği bahçe şemsiyesi modellerindendir. 

 • Avokado Klips Yuvarlak Dış Mekan Şemsiye

  0 out of 5
  2 farklı ölçüde estetik ve kullanım kolaylığı sağlayan tasarımımız, kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir. Yuvarlak modelin saçaklı ve saçaksız tercihi ile mekanınızın görselliğine değer katar. Sade yapısı, kolay açılıp kapanması avokado klips yuvarlak bahçe şemsiyesini eşsiz yapıyor.  
 • Avokado Yarasa Plaj Şemsiyesi

  0 out of 5
  Tasarım bir ürün olan avokado yarasa bahçe şemsiyesi, görselliği ile diğer şemsiye modellerimizin yanında farklı bir görünüme sahiptir. Plaj, havuz kenarı ve küçük oturma gruplarında gayet verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. İpli mekanizması ile açılıp kapanması en kolay olan şemsiye modellerimizden biridir. Jut kumaşlar ile çok daha süre kullanmanız mümkündür.
 • Avokado Yuvarlak Bahçe Şemsiyesi

  0 out of 5
  Şemsiyemiz ipli makaralı sistemin en çok tercih edilen modellerinden biridir. 8 dilim gövdesi ve saçaklara yapılacak baskı ile mekanın kurumsal kimliğini ön plana çıkarabilir. Farklı projeleriniz için iskeletler renklendirilebilir, kumaşlarda renk ve model çalışması yapılabilir.
 • Öne Çift Açılır En Büyük Boy Dış Mekan Şemsiye

  0 out of 5
  Çift kafalı ve arkada kalan tek ayaklı olması, iki şemsiyenin ortasını tamamen açarak 18 metrekare, veya 4’lü modelimiz ile 36 metrekare alan kapatabilir. Banana yandan direkli çift açılır şemsiye kullanışlı, mukavemetli ve estetik çözüm sunar.
 • Çift Açılır Plus Mega Boy Dış Mekan Şemsiye

  0 out of 5
  Çift kafalı ve arkada kalan tek ayaklı olması, iki şemsiyenin ortasını tamamen açarak 18 metrekare yada 4’lü 36 metrekare alan kapatabilir. Banana yandan direkli çift açılır şemsiye kullanışlı, mukavemetli ve estetik çözüm sunar.
 • Yana Çift Açılır T Direkli Mega Dış Mekan Şemsiye

  0 out of 5
  Çok fazla görmeye alışık olmadığımız bir ölçüdür 5m çap 10 kollu mega banana model. Döner tabla ayak standart olarak sunulan bu modelimizde ekstra ağırlıklar ile gerekli denge sağlanmış dır. 10 kol, rüzgara karşı ekstra dayanım sağlar. Farklı renk iskelet ve kumaş seçenekleri ile ihtiyacınıza en estetik çözümü sunar.
 • Dört Açılır Mega Şemsiye

  0 out of 5
  Banana Klasik Dört Açılır Bahçe Şemsiyesi
 • Kiwi Klips Yuvarlak Plaj Şemsiyesi

  0 out of 5
  Plaj şemsiyelerinin en luks alternatifidir. Saçaklı ve saçaksız olarak üretilen model bir çok otel ve plaj projesinde sorunsuz olarak kullanılmaktadır. İki şezlong başına rahatça koyabileceğiniz, isteğe bağlı olarak orta masasını kullanabileceğiniz ürün firmamızın lokomotif ürünlerindendir.
 • Kiwi Model 8 Kollu Plaj Şemsiyesi

  0 out of 5
  Kendi gurubunun önde gelen ürünlerinden olan kiwi model şemsiyemiz birinci sınıf alüminyum kol ve gövde yapısına sahiptir. Yüksek mukavemete sahip plastik komponentler, şemsiyenizin ömrünü uzatmaktadır. 
 • Klasik Gazebo

  0 out of 5
  Yarasa tenteler Şemsiye Evi bünyesinde üretimine devam edilen ve asimetrik yapısı sayesinde görsel anlamda estetik bir forma sahip ürünlerdendir. Birçok alanda kullanımı mümkündür ki bu mekanlar arasında bahçe, kafe ve teras gibi yerler sayılabilmektedir. Yarasa tentelerin montajının yanı sıra de-montajı da kolaydır. Şemsiye Evinin patentli ürünlerinden olan yarasa tentenin ölçüsü 4mx4m şeklindedir.
 • Lüks Teleskopik Model Şemsiye

  0 out of 5
  Teleskopik şemsiye ihtiyacına, belli ölçülerdeki en doğru ürünü sunma gayreti içinde olan Şemsiye Evi'nin en beğenilen modellerinden biri lüks teleskopik model şemsiyedir. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen modellerde farklı ölçüler ve renklerde teleskopik özelliği ile gölgeden, şıklıktan taviz vermeden kullanabileceğiniz en işlevsel bir üründür. 
 • MANGO 10 Kollu Bahçe Şemsiyesi

  0 out of 5
  10 kollu özelliği ile rakiplerinden ayrılan Mango model şemsiyemizin yuvarlak modeli kalın orta boru ile üretilmektedir. İpli makaralı sistemin en mukavemetli modelidir. Özellikle 5mt çapındaki şemsiye fiyat performansı, mukavemet ve estetik bakımından çok başarılıdır.
 • Mega Manuel Teleskopik Şemsiye

  0 out of 5
  Zincir kafe ve restorantların değişilmez ürünü olan mega teleskopik şemsiyenin bir versiyonu olan Manuel Mega Teleskopik Şemsiye; 4x4 ve 5x5 gibi ölçülerde dünyanın en hızlı açılıp kapanan şemsiyesidir. Tek bir kol ile açılan ve kapan şemsiye uzun yıllar boyun sorunsuz bir şekilde hizmet verebilir.
 • Mega Teleskopik Şemsiye

  0 out of 5
  Zincir restoranların, kafelerin ve lüks mekanların olmazsa olmazı teleskopik şemsiyeler misafirlerinizi rahatsız etmeden açıp kapatabileceğiniz, farklı iklim koşullarında kullanabileceğiniz estetikten ödün vermeden geniş alanları çok başarılı bir şekilde gölgede bırakır. 
 • Lüks Teleskobik Şemsiye Ayağı

  0 out of 5
  Teleskobik şemsiyeler için tasarlanmış Teleskobik Metal Şemsiye Ayağı 12 cm Mermerli Sabit duran bir ayaktır. 160 kg ağırlığında 12 cm kalınlığında mermerle birlikte gönderilmektedir.
 • Banana Plus Tekerlekli Frenli Şemsiye Ayağı

  0 out of 5
  Mango model şemsiyeler ve orta borusu 35mm, 50mm ve 75mm çapındaki şemsiyelere uygun tekerlekli ve frenli şemsiye ayağı. Yüksek kaliteli şemsiye mermeri
 • Plastik Şemsiye Bidonu 70 Litre

  0 out of 5
  Şemsiye Evi markalı plastik şemsiye altlıkları yüksek kaliteli plastik ile uzun yıllar kullanılabilir.
 • Tekerlekli Beton Şemsiye Ayağı

  0 out of 5
  50 Kilo Tekerlekli Beton Şemsiye Ayağı tekerlekleri sayesinde şemsiyenizi istediğiniz yere kolayca taşıyabilmenizi sağlar. Şemsiye Evi güvencesi ve kalitesiyle
 • Manuel Teleskobik Şemsiye Ayağı

  0 out of 5
  Teleskobik şemsiyeler için tasarlanmış Teleskobik Metal Şemsiye Ayağı 12 cm Mermerli Sabit duran bir ayaktır. 160 kg ağırlığında 12 cm kalınlığında mermerle birlikte gönderilmektedir.

Bahçe şemsiyesi modelleri en çok kafe, otel ya da iş yerlerinin terasları gibi farklı alanlar içinde kullanılır. Kullanılan bu şemsiyelerin kare şemsiye, yuvarlak veya dikdörtgen şemsiye modelleri mevcuttur. Birden fazla şemsiyenin yan yana kullanılması gerekiyorsa dikdörtgen veya kare şemsiyeler tercih edilmesinde fayda vardır. Eğer şemsiye altındaki gölgelendirme alanında tam yararlanmak istiyorsanız yandan gövdeli şemsiyeler ilk tercihiniz olmalıdır. Şemsiye yuvarlak olsun fakat açma kapama sırasında müşterileri rahatsız etmemeliyim diyorsanız teleskopik şemsiye modelini tercih edebilirsiniz. Saçaklı modellere firma veya marka logonuzu bastırabilirsiniz.

Bahçe şemsiyesi modelleri çok sayıda seçeneği bünyesinde barındırmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilen şemsiyeler her mevsim ihtiyaçları karşılayacak şekildedir. Şemsiye Evi olarak her sezon yeni modeller ile yolumuza devam etmekteyiz. Bu anlamda ürün gamımızı sürekli geliştirmekte, kendi üretim bandımızı kullanarak özenle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

Gelişen teknolojide bahçe şemsiyesi ürünlerinin daha rahat açılıp ve kapanmasını sağladı. Sürekli olarak yapılan bu çalışmalar beraberinde farklı mekanizmaların ortaya çıkmasını sağlayarak, insan hayatını kolaylaştırdı. Günümüzde klasik direkli şemsiyelerin dışında aşağıdan yukarıya doğru açılan, yandan direkli, vanalı, otomatik motorlu, kepçeli ve güneş enerjisi ile açılıp kapanabilen şemsiyeler ortaya çıktı. Buna bağlı olarak da kullanıcılar ihtiyaçlarına göre aradıkları şemsiyelere daha kolay ulaştı.

Firmamız, bu noktada temellerini sağlam atarak yeni şemsiye modellerini kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Sektörün öncü firmaları olmayı hedefleyen firmamız çeşitli şemsiyelerin üretimini gerçekleştirmektedir. Farklı kumaş ve modellerdeki ürünlerini müşterilere sunan firmamız daima müşteri odaklı çalışmaktadır. Yüksek kalitede uygun fiyatlı bahçe şemsiyeleri adı altında ürünler sunan firmamız satış öncesi ve satış sonrasında müşteri memnuniyeti yaklaşımını benimsemiştir.

 

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan kavramlardan bir tanesi dekorasyon dur ve gerek evler gerekse iş yerleri için dikkat edilen noktalar arasında yer almaktadır. Tamamlayıcı unsurlar ile bireylerin uzun süre rahat bir ortamda bulunabilmeleri de mekana uygulanan dekorasyon çok önemlidir. Bahçe teras gibi mekanlarda en çok kullanılan dekorasyon ürünlerinin başında bahçe şemsiyesi gelmektedir. Şemsiyeler dekorasyonun yanı sıra güneş ve hafif yağmurlardan korunmakta oldukça önemlidir. Dekorasyon dışında sağlık ve sunduğu rahatlık tabiki paha biçilemez. Ancak bahçe şemsiyesi fiyatları genelde bu kriterler dışında kalite ve kullanılan malzemeler dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Bahçe şemsiyesi fiyatlarını etkileyen diğer bir unsurda tabiki şemsiyenin modeli ve ölçüleridir. 

Bahçe içerisinde yer alan eşyalar ve bitkilerle daima huzur veren alanlar arasında gösterilmektedir. Evlerin yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılan bahçe bölümlerinde tercih edilen eşyaların tamamlayıcılarından olan bahçe şemsiyeleri de son yıllarda oldukça dikkat çekmektedir. Yeni modeller ve boyutlarla firmaların kataloglarında yer alan şemsiyeler aranılan özelliklere bağlı olarak değişen fiyatlarla müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Bir bahçe şemsiyesi fiyatlarını etkileyen noktalar yapımında kullanılan malzemeler ve boyutudur. Şemsiyenin yapımında yer alan alüminyumun daha iyi korunması adına kaplanması da fiyatına yansıyan bir başka etkendir. Üretilen şemsiyeler sahip oldukları bu tür özelliklere bağlı olarak farklı maliyetlerle satışa çıkmaktadır.

Şemsiyenin hangi ortamda kullanılacağı ve o ortamdaki dış etkenlerde önemlidir. Yaz ve kış mevsiminde satın alınan şemsiyeler genellikle farklı yapıya sahiptir. İstenilen şartlar belirlendiği takdirde ona uygun fiyat ve ölçüde şemsiye modeli bulmak mümkündür. Şemsiye üretimi konusunda tecrübesi bulunan Şemsiye Evi bünyesinde siz değerli müşterilerimiz için çok sayıda seçenek mevcuttur. Özellikleri de aynı şekilde belirtilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz. Merak ettikleriniz ya da toplu alım gibi konularda yardımcı olabiliriz.

Kullanacağınız mekâna göre en uygun modelleri ve ürünleri rahatlıkla bulabileceğini bahçe şemsiyeleri ürünlerinde firmamız en kaliteli ürünleri kullanmaktadır. Farklı ebatlardaki şemsiyeler kaliteli bir şekilde üretilerek, paslanmaya karşı önlemler almıştır. Firmamızın üretmiş olduğu ürünler son derece çeşitlidir. Bu durum şemsiye kumaşlarında da kendini göstermektedir. Kullanıcılarımızın tercihlerine göre farklı kumaş türlerinden üretilen şemsiyelerimiz güneşe ve suya karşı dayanıklıdır. Firmamız bu noktada en kaliteli kumaş ürünlerini kullanmaktadır.

Sektör içerisinde birçok firma ne yazık ki ucuz olması açısından Uzakdoğu’dan gelen şemsiye kumaşlarını kullanmaktadır. İnsan sağlığı açısından tehlike yaratabilen bu tür ürünlerin uygun fiyata gelmesi, bunu tercih eden firmaların kârını arttırmaktadır. Firmamızda çeşitli kumaş türlerinin renk skalalarını inceleyebilirsiniz. İstediğiniz renkler için üretim yapıyoruz.

Teras, havuz kenarı ya da evinizin bahçesi için şemsiye ihtiyacınızı karşılamak isteyen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Günümüzde pek çok alanda kullanılan ve son derece dayanıklı malzemelerden üretilen şemsiyeler genellikle bahçelerde tercih edilmektedir. Sadece kullanım konusunda değil, aynı zamanda estetik açıdan da son derece kaliteli duran bahçe şemsiyesi ürünleri konusunda firmamız son derece kaliteli bir üretim gerçekleştirmektedir. Çeşitli boyutlarda üretilen bu şemsiyeler sadece tek kişiyi değil, aynı zamanda pek çok kişi yağmurdan ve sıcaktan koruyabilmektedir.

 

Bahçe şemsiyesi çeşitleri ise başlıca; teleskopik şemsiye, ipli makaralı, vanalı ve yandan gövdeli olarak bilinmektedir. Şemsiye seçiminde öncelikle kullanım alanının rüzgar ve yağış durumu göz önüne alınmalı ve mutlaka amaca uygun türde bahçe şemsiyeleri tercih edilmelidir. Ayrıca yaz mevsiminde güneşten korunmak için açık renkli olan şemsiyeleri tercih etmek çok önemli bir avantaj yaratacaktır.

Ayrıca bahçe şemsiyelerinin dekoratif amaçlı kullanımı da söz konusudur. Her mekanın kendine özgü bir dekorasyonu ve mimari tasarımı bulunmaktadır. Özellikle dış mekan düzenlemesinde şemsiyeler dekorasyona önemli bir katkı sağlamaktadır. Tercih edilen renk ve modele göre de kullanıldıkları yere aydınlık ve ferah bir hava kazandırırken aynı zamanda uyumsuz seçimlerle yanlış bir görüntü de oluşabilmektedir.

Bahçe Şemsiyeleri bir mekanın açık alanlarını da yaz mevsiminde güneşten korumaktadır. Yağmur ve kar yağışının olduğu kış aylarında ise yağıştan korunma amaçlı olarak kullanımda olmaktadır. İşletmelerde dahi şemsiye hava koşullarından korunmak isteyenler tarafından tercih edilen önemli bir dekoratif üründür. Bu nedenle şemsiye kullanımı dört mevsim farklı yararlar sağlamaktadır.

Bahçe şemsiyelerinin dekoratif amaçlı kullanımı da söz konusudur. Her mekanın kendine özgü bir dekorasyonu ve mimari tasarımı bulunmaktadır. Özellikle dış mekan düzenlemesinde şemsiyeler dekorasyona önemli bir katkı sağlamaktadır. Tercih edilen renk ve modele göre de şemsiyeler kullanıldıkları yere aydınlık ve ferah bir hava kazandırırken aynı zamanda uyumsuz seçimlerle yanlış bir görüntü de oluşabilmektedir.

Bahçe şemsiyesi çeşitleri ise başlıca; teleskopik dişli, teleskopik kelepçeli, ipli makaralı, ahşap, pagoda, masa üstü ve yandan gövdeli olarak bilinmektedir. Kullanılacaklarını alana ve amaca göre uygun türde tercih edilmesi gereklidir. Ayrıca yaz mevsiminde güneşten korunmak için açık renkli olan şemsiyeleri tercih etmek çok önemli bir avantaj yaratacaktır.

 

Bahçe şemsiyesi imalatı yapan Şemsiye Evi, şemsiye üretiminden kazanmış olduğu şemsiye imalatı tecrübesini müşterileri ile paylaşmaktadır. Şemsiye imalatında ki en hassas husus şemsiye üretimi yapılacak bölgenin yeterliliği ve şemsiye ustasının, şemsiye tamircisinin tecrübesi ve iş bilgisidir. Şemsiye imalatının bir önemli hususu, şemsiye tamiri, şemsiye bakımı, şemsiye servisi gibi hususlar www.semisiyeevi.com bu durumlar için doğru adrestir.

Şemsiye imalatı için üretilmiş şemsiye parçaları, şemsiye kolları, şemsiye plastik parçaları aynı zamanda şemsiye yedek parçaları olarak şemsiye müşterilerine hizmet vermektedir. Şemsiye parçaları muhtelif yıpranmalar da ihtiyaç duyulabilecek şemsiye yedek parçaları olarak müşterilerimize servis edilmektedir.

Kırılmayan şemsiye, olamayacağı gibi tamir olmayan şemsiye de olmamalıdır. Satışını gerçekleştirdiğimiz şemsiyelerin tamının şemsiye parçalarını, şemsiye yedek parçalarını, şemsiye kollarını, şemsiye ayaklarını stoklu olarak tutmaktayız.

Bol güneşli günler…