Bahçe Şemsiyesi

Şemsiye, bir sapın üzerinde yer alan tellere gerilen ve istenildiği zaman açılıp kapanabilen bir mekanizmaya sahip olan, yağmur ve güneş ışınları gibi hava durumlarının etkilerinden korunmak için kullanılan bir nesne olarak tarifi yapılan eşyalara verilen isimdir. Birçok modeli bulunan şemsiyelerin büyük boyda olup, dış mekânları (bahçe, balkon, teras, kafe, restaurant, havuz, plaj gibi) gölgelendirmek için kullanılan modellerine bahçe şemsiyesi denir.

Semsiye Evi Bahçe Şemsiyesi Modelleri Banner

Bahçe Şemsiyesi

Bir bahçede, mekanda, restaurant veya kafede gölgelendirme veya hafif yağmurlu havalarda korunma amacıyla kullanılan en pratik ve ekonomik çözüm her zaman bahçe şemsiyesi olmuştur. Yaz günlerinde güneş ışıklarının zararlarından, hafif yağmurlu geçen bahar aylarında yağmurdan korunmak için tercih edilen şemsiyelere bahçe şemsiyesi denir. Kullanılacak ortama, gölgelendirilecek alanın boyutuna göre farklı modeller ve boyutlarda bahçe şemsiyesi tercih edilmektedir. Güneşli yaz günlerinde açık renklerde tercih edilen şemsiyeler sayesinde güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunduğunuz gibi evinizin bahçesinin keyfini sürebilmeniz mümkün olmaktadır.
Özellikle kafe, restaurant, havuz ve plajlarda işletmecilerin tercihi olan büyük boy şemsiyeler son yıllarda villa veya müstakil evlerin sahipleri tarafından da bahçe mobilyalarının tamamlayıcı ürünü olarak tercih edilmeye başladı.

Dekorasyonun ve bahçe mobilyalarının vaz geçilmez bir parçası olan bahçe şemsiyeleri kullanıldıkları mekâna ayrı bir estetik ve huzur katmaktadır. Bahçe şemsiyesi modellerinin çeşitliliğin artması, kullanılan alüminyum iskeletlerde ve şemsiye kumaşlarındaki renk zenginliği sayesinde her türlü dekora uygun şemsiye modeli bulunmasını kolaylaştırdı.

Gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi bahçe şemsiyesi modellerinde kullanılan açma kapama sistemlerinin de değişmesine sebep oldu. Sürekli yapılan ARGE çalışmaları sayesinde artan şemsiye çeşitleri beraberinde farklı açma kapama mekanizmalarının da ortaya çıkmasına sebep oldu. Günümüzde klasik ortandan direkli şemsiyeler dışında yandan direkli, aşağıdan yukarıya açılan, kelepçeli, vanalı, teleskobik dişli, otomatik motorlu, güneş enerjisi ile açılıp kapanan farklı şemsiyeler bulmak çok kolaylaştı.

Şemsiye Evi, temelleri 1978 yılında atılmış, her yıl yeni patentler alıp kendi ARGE ekibi ile yeni şemsiye modelleri tasarlayan, Türkiye dışında 3 kıtada 16 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine döviz katan, The Umbrella House markası ile yurt dışında ülkemizin reklamını yapan, sektörün öncü ve lider firmalarından biridir. Tüm ürünlerini İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan şemsiye fabrikasında imal eden Şemsiye Evi %100 yerli sermayeli köklü bir şirkettir. Şemsiye fabrikasında konusunda uzman ve tecrübeli ekibi ile 1,5 metreden 6 metreye kadar değişen ölçülerde, farklı şekillerde ve modellerde büyük boy bahçe şemsiyesi üretimi yapmaktadır. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen şemsiye modelleri üreten Şemsiye Evi, imalatını yaptığı şemsiye modellerinde ipli makaralı sistem, vanalı sistem, krank milli sistem, şanzımanlı sistem, klipsli sistem, teleskobik sistem gibi farklı açma kapama sistemleri kullanır. Model çeşitliliği, kumaş ve alüminyum profillerdeki renk skalasının genişliği, hazırlanan şemsiyelere istenilen baskıların yapılabilmesi gibi müşteri odaklı çözümler ile yüksek kalitedeki ekonomik şemsiyelerin bir araya gelmesi, satış öncesi ve sonrası çözümcü müşteri memnuniyeti yaklaşımı sektörün lider firmalarından birisi olmasındaki en önemli nedenlerdir.

Kullanılan mekana, dekora göre en uygun modelleri rahatlıkla bulabileceğiniz bahçe şemsiyesi modellerimizin tümünde yüksek kaliteli alüminyum profiller kullanılmaktadır. Büyük ebatlı bahçe şemsiyelerinde ise alüminyum yerine çelik profiller tercih edilmektedir. Şemsiye profillerinin tümü termik ısıl işlemden geçip üzerlerinde parlak boya kullanılmaktadır. Bu sayede şemsiye profilleri paslanmaya karşı ekstra güçlendirilirken kullanılan ortama da farklı bir kalite, estetik katmaktadır.

Modellerdeki çeşitlilik ürünlerde kullanılan şemsiye kumaşlarında da kendini göstermiştir. Kullanıcının tercihine göre yerli kumaş veya Avrupa'dan ithal özel şemsiye kumaşları kullanılmaktadır. Yerli kumaşların aksine Avrupa’dan ithal edilen şemsiye kumaşlarının en büyük özelliği kumaş fabrikası tarafından verile 7 yıla kadar uzayan solmazlık garantisidir. Ayrıca Avrupa şemsiye kumaşları Uzakdoğu’dan gelen ucuz kumaşlara göre sağlamlık dışında insan sağlığı açısından da çok daha güvenilirdir. Hem yerli hem ithal şemsiye kumaşlarında zengin renk skalası mevcuttur. Yeşil, bordo, krem gibi standart renkler dışında istediğiniz renklerde de üretim yapılabilir.

Sizlerde evinizin balkonu, terası, havuzu veya bahçesi için bahçe şemsiyesi ihtiyacınızı karşılamak için Şemsiye Evi ile irtibata geçebilirsiniz. Şemsiye fabrikasının üst katında bulunan showroom da modelleri inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte restaurant, kafe, havuz, otel, plaj gibi bir işletmenin sahibi iseniz ve toptan bahçe şemsiyesi ihtiyacınız varsa alımlarınız için Şemsiye Evi ile irtibata geçerek ihtiyacınıza cevap verecek uygun fiyatlı, kaliteli ürünlerden temin edebilirsiniz. Unutmayın Şemsiye Evi Türkiye'nin her yerine satın aldığınız ürünlere göre kendi teslimat araçlarıyla adrese teslim yaptığı gibi kargo veya ambar yoluyla da adresinize teslim ürün gönderimi yapmaktadır. Bu sebeple Türkiye'nin neresinde olursanız olsun 444 1 431 numaralı telefondan veya info@semsiyeevi.com mail adresini kullanarak firma ile irtibata geçebilirsiniz.

Toplu alımlar ve özel projeler için Bahçe Şemsiyesi sektörünün önde gelen lider kuruluşu Şemsiye Evi müşteri temsilcileri ile irtibata geçmeyi unutmayın...

Bahçe Şemsiyesi Yedek Parça Sağlamlık Testi