fbpx

Plaj Şemsiyesi

Üretimini yapmış olduğumuz Şemsiye Evi markalı Plaj Şemsiyesi modellerimiz aşağıda listelenmiştir. Şemsiye Evi olarak imalatını yaptığımız plaj şemsiyeleri kullanılan ortama estetik bir görünüm ve zenginlik katmak dışında, güneşin zararlı ışınları ile aranızdaki tek kalkan olmaktadır. 

Plaj Şemsiyesi Modelleri

Özellikle yaz mevsiminde sahilde, plajda, havuzda, iskelelerde, bahçelerde veya kafeler de çokça kullanılan uygun fiyatlı plaj şemsiye modelleri sağlamlığı sebebiyle bir çok kişinin tercih etmesine sebep vermektedir. 

Yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarından ve sıcaktan korunmak isteyenler için adeta kurtarıcı olan plaj şemsiyesi modellerimiz genellikle UV korumalı ve rengi solmayan özel kalitedeki kumaşlardan üretilmektedir. Plaj şemsiyelerimiz 10 kollu veya 8 kollu olarak üretilmektedir. 180, 200 ve 250 cm ebatlarında tasarlanan büyük plaj şemsiyesi, taşıyıcı bidonlarıyla da sabitlenerek güvenlikli hale getirilmektedir.

45 derecelik kırma mekanizmalı olarak üretilen modellerde yer alan kırma mekanizması ile zorlamadan ve kolaylıkla güneş hareketine göre şemsiye yönü ve şekli eğilerek değiştirilebilmektedir. Ayrıca katlanabilir özelliği ile de bilinen portatif plaj şemsiyesi modelleri ev tipi kullanıma oldukça uygundur. Genelde polyester kumaşlı ürünlerin tercih edilmesine rağmen plaj şemsiyesi modelleri farklı renk ve desen konusunda zengin bir seçeneğe sahiptir.

Çelik veya alüminyum gövdeli plaj şemsiyesi tercih eden kullanıcılar teleskopik mekanizmalı çeşitleri kolaylıkla kullanabilmektedirler. Böylelikle şemsiyenin ağır olması veya büyüklüğü sorun olmamaktadır. Paslanmaz çelik gövdeli şemsiyeler zorlu hava şartlarına daha fazla dayanarak uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Plaj Şemsiyesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Plajlarda güneşten korunmak amacıyla kullanıldığı için öncelikle açık renkte olmasına dikkat etmek gerekir. Sonrasında ise daha uzun yıllar kullanılabilmesi için kaliteli olması gerekmektedir. En ucuz plaj şemsiyesi aslında telli model dediğimiz el şemsiyesinde kullanılan tellerden biraz daha kalın olan modellerdir. Algida şemsiye olarakta tanımlanırlar. Ancak bu modeller aslında sadece sezonluk kullanımlar için uygundur ve hafif şiddetli bile rüzgarlarda ters dönüp kullanılamayacak hale gelebilirler. Üstelik ucuz plaj şemsiyelerinde kullanılan kumaş polyester veya naylon dediğimiz ucuz kumaşlardır. Bunlar şemsiye altını serin tutmak yerine aşırı sıcak yaparak şemsiye şemsiye altında oturulamayacak sıcaklara sebep vermektedir.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz plaj turizmi açısından da oldukça zengindir. Ülkemizde deniz turizminde, özellikle yabancı ve sonrasında yerli turistlerin uğrak yerleri arasındadır. Deniz turizmi denince akla ilk olarak deniz, sahil, plaj ve yüzmek geliyor. İnsanlar denizin keyfini çıkardıktan sonra şezlonglarına uzanarak dinlenmenin keyfine varırlar. Tabi bu süreçte güneş ışınları tam tepeden yüzümüze vurmaya başlayınca plaj şemsiyelerine ihtiyaç duyarız. Çünkü uzun süre güneş ışığına maruz kalmak güneş yanıklarına sebep olmaktadır.

Vücudumuzdaki D vitamininin artması için güneşlenmek gerektiğini de unutmamalıyız. Ancak uzun süreli direkt olarak güneş ışığına maruz kalmak, güneş yanıklarına, cilt lekelenmelerine, ciltte çillenme, deri lezyonları, dudaklarda ve deride çatlama ve kuruma, gibi daha birçok rahatsızlığa sebep olabilmektedir. Bunun için plajlarda muhakkak sağlığımızı düşünerek plaj şemsiyesi kullanılmalıdır.

Kaliteli Plaj Şemsiyesi Modelleri

Kaliteli Plaj Şemsiyesi modelleri, plaj şemsiyeleri tatilin ve denizin keyfini çıkarırken güneş çarpmasına, ciddi yanıklara ve cildin yıpranmasına maruz kalınmaması için kullanılan önleyici nitelikte bir plaj eşyasıdır. Tatil denince akla ilk gelen deniz, güneş ve kumdur. Ne kadar büyük bir heves ve istekle denize girilirse girilsin denizde saatlerce kalmak mümkün değildir. Denizden çıkıp şezlongda dinlenmek, güneş ışığından kaçıp serinlemek isteriz. İşte bunun için şezlongların kenarında bulunan plaj şemsiyeleri bu işe yarar. Plaj şemsiyesi modelleri görevi sizler serinleyip dinlenirken sizi güneşten koruyup konfor sağlamaktır.

Plaj şemsiyesi yuvarlak ya da kare şekillerde, farklı boy ve ebatlarda, değişik renk ve desenlerde olabilmektedir. Yine isteğe göre şemsiye üzerine veya tabanına firmanın amblemi de yerleştirilebilmektedir. İyi bir şemsiyenin özelliği gövdesinin hafif olması, buna karşın güneş ışınlarına ve rüzgâra karşı koruyucu ve dayanıklı olmasıdır.

Plaj şemsiyeleri güneşten koruma özelliğinin olması yanında birde kurulumunun rahat ve kolay olması gerekmektedir. Şemsiyelerin doğru sabitlenmemesi tehlikeli bir durumdur. Şemsiyeler uygun boyutta, ağırlıkları dengeli ve yeterince ağır olmalıdır. Yere gömülerek yapılan sabitlemede şemsiye 90 derece dik olmalıdır. Aksi halde dinlenme sırasında şemsiye bir anda devrilerek kazaya sebebiyet verebilir.

Plaj şemsiyelerinin özellikleri sipariş veren firmaya göre değişebilir. Ancak iyi bir şemsiyenin kumaş kısımları pamuklu olup daha kaliteli olması istenirse de solmayan özelliği nedeniyle polyester kumaştan üretim yapılabilir. Şemsiyenin açma kapama mekanizması şemsiyenin ana gövdesindeki kancalı kelepçe yardımıyla gerdirilerek, şemsiye açılıp kapanır. Diğer bir seçenek ise şemsiyenin üst kollarına bağlı ipler makara desteğiyle gerilerek, gövdeye bağlanarak açılıp kapanır şekilde yapılır. Genel olarak otellerde görüntü kirliliği yaratmamak için plajlarda kullanılan plaj şemsiyeleri genelde tek renk olarak tercih edilmektedir.

Plaj Şemsiyelerimiz

Şemsiye Evi plaj şemsiyesi modellerimiz plaj şemsiyesi tavsiye etmemiz için detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

 
 • Avokado Yarasa Plaj Şemsiyesi

  0 out of 5
  Tasarım bir ürün olan avokado yarasa bahçe şemsiyesi, görselliği ile diğer şemsiye modellerimizin yanında farklı bir görünüme sahiptir. Plaj, havuz kenarı ve küçük oturma gruplarında gayet verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. İpli mekanizması ile açılıp kapanması en kolay olan şemsiye modellerimizden biridir. Jut kumaşlar ile çok daha süre kullanmanız mümkündür.
 • Kiwi Klips Yuvarlak Plaj Şemsiyesi

  0 out of 5
  Plaj şemsiyelerinin en luks alternatifidir. Saçaklı ve saçaksız olarak üretilen model bir çok otel ve plaj projesinde sorunsuz olarak kullanılmaktadır. İki şezlong başına rahatça koyabileceğiniz, isteğe bağlı olarak orta masasını kullanabileceğiniz ürün firmamızın lokomotif ürünlerindendir.
 • Kiwi Model 8 Kollu Plaj Şemsiyesi

  0 out of 5
  Kendi gurubunun önde gelen ürünlerinden olan kiwi model şemsiyemiz birinci sınıf alüminyum kol ve gövde yapısına sahiptir. Yüksek mukavemete sahip plastik komponentler, şemsiyenizin ömrünü uzatmaktadır.