fbpx

Dekorasyonda Bahçe Şemsiyesi

Dekorasyonda Bahçe Şemsiyesi

Dekorasyonda bahçe şemsiyesi önemli aksesuarlar içindedir. Dekorasyon dünyası içerisinde pek çok alternatifi barındırmakla beraber yine de bazen farklı dokunuşlar aranmaktadır. Ev, işyeri ya da halka açık alanlarda oluşturulan güzel ambiyanslar sayesinde mekandan daha fazla zevk alınması ve buna pararlel olarak daha fazla zaman geçirilmesi sağlanmaktadır. Kış ya da yaz fark etmeksizin evlerde uygulanacak dekorasyonlarda şemsiyelerin kullanımı belirgin bir şekilde artış göstermektedir. Bahçe şemsiyeleri özellikle sıcak yaz günlerinde güneş ışığının rahatsız edici etkilerinden korunmak adına karşımıza çıkan ilk ve en ekonomik çözüm yoludur. Ahşap ya da dekorasyon anlamında güzel bir görüntüye sahip malzemelerden elde edilen bahçe mobilyalarının yanında şemsiyeler göze hoş gelen tamamlayıcı bir rol oynamaktadır. 

Bahçe Şemsiyesi ve Dekorasyon

Bahçe, teras, kafe, restaurant veya otel gibi işletmeler özenle dekore edilip ev sahibi dışında misafirlerinde hoş bir ortamda rahat etmeleri planlanmaktadır. Dekore edilen mekanın ambiyansına uygun olarak farklı renk, model ve ölçülerde bir çok çeşit bahçe şemsiyesi modeli mevcuttur. 

Evinizin bahçesi, terası veya havuz başı gibi farklı kullanım alanları için amaca uygun modelleri tercih etmelisiniz. Seçiminizi yaparken kendinize şu soruları sorarak işe başlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Şemsiyeyi hangi amaçla kullanacağım? Gölgelendirmek istediğim alan ne kadar? Sık sık şemsiyenin yerini değiştirecek miyim? Şemsiye kumaşında yerli mi ithal mi tercih etmeliyim? Renk olarak hangi renk şemsiye kumaşı istiyorum? Şemsiye gövdesi ortadan direkli mi, yandan direkli mi olmalı? vb gibi. Bu soruların cevabı işinizi kolaylaştıracaktır. Örnek havuz başında iki şezlong için ve yaz günlerinde yağmur almayan bir mekana şemsiye seçmeniz gerekiyorsa kiwi model jud kumaşlı şemsiyelerimiz sizin için yeterli olacaktır. Şemsiyenin yeri değişmeyecekse sabit şemsiye ayakları işinizi görecek iken sık güneşe göre sık yer değiştirmeniz gereken bir mekandaysanız tekerlekli frenli şemsiye ayakları tercih edebilirsiniz. 

Dekorasyonda Şemsiyenin Önemi

Açık alanda sizleri güneşten koruyacak olan bahçe şemsiyeleri, her bütçeye hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Ürünlerin fiyatları modellerine ve ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Ürünleri incelemekten ziyade, şemsiyeyi hangi alanda kullanacaksanız, o yönde karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Artık evinin dekorasyonuna önem veren kişiler, dışarıdan daha şık görünmek için daha modern ve kaliteli şemsiyeler seçmeye başladı. Çeşitli renklerde üretilen şemsiyeler artık sadece balkonları değil, aynı zamanda bahçeleri de süslemeye başladı. Kaliteli bahçe şemsiye ürünlerinin artık daha dayanıklı bir şekilde üretilmesiyle, yağmurlu bahar havalarında birçok kişi bahçesinde oturmaya başladı.

 

Bu gönderiyi paylaş