Ürün Etiketi - Alüminyum Şemsiye

Alüminyum Şemsiye, yağmur damlaları ve rahatsız edici güneş ışınları gibi dış etkenlere karşı koruyucu özelliğiyle kullanılan mekânı ve şemsiye altındaki kişileri korur. Bu sayede rahatsızlık verici dış şartları engelleyerek rahatlığı sağlar. Şemsiyeler kullanılacak mekâna göre seçilmelidir. Bunun için hem kullanışlı hem de dekoratif özelliği olan ve ihtiyacı karşılayacak şemsiyeler seçilmelidir. Desenli ve renkli kumaş seçenekleri olduğu gibi talep halinde şemsiye kumaşları üzerine yazı yazılarak da özel şemsiye imalatı yapılmaktadır.

Alüminyum Şemsiye, restaurant, cafe, balkon, bahçelerde ve havuz kenarları olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahip şemsiyelerdir.

Taşınabilir özellikte olan alüminyum şemsiyeler kullanılmadığı durumlarda kapatılarak bir kenara kaldırılabilir, tekerlekleri sayesinde rahatça sürüklenebildikleri için yer kaplamazlar. Böylece sezonluk kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Alüminyum şemsiyeler isteğe bağlı olarak sabit ayaklı olacak şekilde üretilebilirler. Yere sabitlenme özelliği olduğu gibi, masaya da sabitlenebilirler. Açıp kapama işlemi için ipler veya farklı sistemler kullanılır. Şemsiyenin üst kollarına bağlı olan ipler, makara desteğiyle gerilerek, ana gövdeye bağlanıp açılıp kapanma sistemi çalıştırılır. Alüminyum kare şemsiye, alüminyum yuvarlak ve alüminyum dikdörtgen şemsiye olmak üzere farklı şekilde seçenekleri olup, yine kullanılacak alana göre çeşitli boy ve ebatlarda ya da saçaklı ve saçaksız olmak üzere değişik renk ve kumaş özelliklerinde üretilebilmektedir.

Alüminyum şemsiyelerde polyester veya akrilik kumaş kullanılabilir. Akrilik kumaş daha dayanıklı iken, polyester kumaşlar güneş ışınlarından dolayı kısa sürede solabilmektedir. Polyester kumaş yağmur suyuna, ışık veya ısıya karşı çok koruyucu özelliğe sahip olmayabilir.

Alüminyum şemsiyenin kullanılacakları alana sabitlenmesi önemlidir. Sabit özellikte yapılan şemsiyelerin kullanıldıkları alana 90 derece dik olarak yerleştirilmesi gerekir. Dış hava koşullarında kullanılacak olan şemsiyeler yağmura ve rüzgâra maruz kalarak yıpranma yaşayacakları için, içindeki ağırlığın dengeli ve uygun boyutta olması devrilme ve kaza riskini önleyecektir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.