fbpx

Lüks Cafelerin Ortak Özellikleri

lüks cafelerin ortak özellikleri

Lüks Cafelerin Ortak Özellikleri

Lüks Cafelerin Özellikleri

Günümüzde marka olmuş, ismini duyurmuş, sevilen ve oldukça tercih edilen cafeleri görüyorsunuzdur. Peki nedir bu kafelerin bu kadar ilgi çekici olmasını sağlayan şey diye merak ettiğiniz olmuştur. Lezzetli yiyecek-içekleri ve farklı bir konseptleri olmasının yanı sıra mekanlarındaki özgün dekorasyonu da fark etmişsinizdir.

Bu cafeler lüks ve ilgi çekici imajları ile müşterileri kendine çekmek de oldukça başarılı olan cafelerdendir. Biz de bu yazımızda bu lüks cafelerin ortak özellikleri nedir diye inceledik ve sizinle paylaşmak istedik. Siz de cafenizde bu başarıyı yakalamak istiyor ve fikir önerileri arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Özgün Olun

Eğer şık bir görünüm çizmek istiyorsanız kesinlikle taklit etmemelisiniz. Kendinize özgü bir konsept ile yola çıkmalı ve bu şekilde müşterileri kendinize çekmelisiniz. Gerek menülerinizde gerekse hizmetinizde bu farklılığı ortaya çıkarmalısınız.

Hizmet

Lüks cafelerde dikkat ettiyseniz çalışanlar ve müşteriler arasında hep daha özenli bir diyalog vardır. Müşterilerinize kendini iyi hissedecekleri şekilde davranmak ve hizmet vermek sizi diğerlerinden daha farklı yapacaktır.

Diğer Cafe Şemsiyesi Modelleri

Her Kesimden Müşteriye Hitap Etmek

Lüks cafeler her türden müşteriye eşit ve özenli davranmalıdır ve konseptiniz bu yönde olmalıdır. Kimi iş çıkışı arkadaşlarıyla sohbet etmek için cafenizi tercih ederken kimi işlerini kahve eşliğinde yapmak için veya sakin bir alanda kitabını okuyup dinlenmek için cafenizi tercih etmeli. Her türden müşterinin isteğini karşılayacak bir dekorasyon ve konsept ile hizmet vermeye özen göstermelisiniz.

Karışık Bir Görünüm Çizmeyin

Cafelerde karışık bir dekorasyon müşteriler için rahatsız edici ve göz yorucu olacaktır. Bu sebeple karmaşık bir dekorasyondan kesinlikle uzak durun. Örneğin; müşteriler tuvaletin yerini bulmak için birilerine sormak zorunda kalmasınlar.

Müzik

Düşük tempolu müzikler kullanmak hem müşterilerinizi yormayacak hem de dinlendirici etki yaratacaktır.

Dış Mekanın Önemi

Lüks cafeler sadece iç mekanlarına değil dış mekanlarına da oldukça önem verirler. Bu sayede daha fazla müşteriyi kendilerine çekerek avantaj sağlarlar. Dış mekanlarına lüks bir görünüm kazandırmak için modern çizgileri takip ederler. Örneğin; dış mekanda cafe şemsiyesi kullanmak mekana hem şık bir görünüm kazandıracak hem de ısıtma ve her türlü hava şartına karşı müşterileri koruyarak onlara konforlu bir alan kazandırmış olacak. Doğal taşları kullanarak cafenize modern bir hava kazandırabilirsiniz.

Aydınlatmanın Önemi

Gerek iç mekanda gerekse dış mekanda en çok dikkat edilmesi gerekilen konu şüphesiz aydınlatmadır. Cafelerde popüler olan daha canlı aydınlatmalar kullanmaktır. Gerek iç mekanda gerekse dış mekanda aydınlatmaya gerekli önemi vererek cafenizi daha gösterişli ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş