fbpx

Cafe Dizayn Malzemeleri

Cafe Dizayn Malzemeleri

Cafe Dizayn Malzemeleri

Cafe Dizayn Önerileri

Cafelerinizdeki yiyecek ve içeceklerin ne kadar lezzetli ve kaliteli olduğu kadar cafenizin dekorasyonu da oldukça önemlidir. Müşterileri çekmek açısından cafenizin dekorasyonuna ve cafeniz için kullandığınız cafe dizayn malzemelerine dikkat etmeniz gerekir. Size uygun ve tarzınızı yansıtacak bir konsept ve dekorasyon türü seçerek işe başlamanız gerekir. Modern mi yoksa rustik veya sevimli görünümü olan bir cafe mi istiyorsunuz buna karar verin. Ardından bu dekorasyonlarla uyumlu parçaları araştırmaya başlayın. Biz de bu yazımızda farklı dekorasyon tarzlarına özel çeşitli dizayn malzemelerini sizlerle paylaşacağız.

Mobilya Seçimleri

Modern bir cafe için görünüm olarak sadelikten ve minimal bir tarzdan yana olmalısınız. Parçalarınızda siyah ve beyaz renkler ağırlıklı olarak kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızda sade ve pastel tonlardan yana bir görünüm tercih edebilirsiniz. Moda sektöründe sıkça karşımıza çıkan kadife kumaşları mobilyalarda da oldukça sık görmeye başlayacağız bu sebeple koyu renkli kadife kumaşları mobilyalarınızda kullanmanız trend bir tasarım yakalamanızı sağlayacak. Dekoratif görünüm amaçlı salıncak koltuklardan mekanınıza ekleyebilirsiniz.

Cafe Şemsiyeleri

Cafe dış mekanlarının vazgeçilmezi şemsiyeleri kullanarak cafenize modern ve şık görünüm kazandırabilirsiniz. Cafe şemsiyesi hem yaz-kış müşterilerinizin kafenizdeki konforunu arttıracak hem de ortama farklı bir hava katacaktır. Cafenizin bahçeleri dekorasyonunuza göre hoş küçük heykeller veya büyük gösterişli heykeller kullanabilirsiniz. Cafe Şemsiyelerinizin dekorasyonunu da ister masa ve sandalyelerle isterseniz de puflar ve minderler ile sağlayabilirsiniz.

Duvar Süsleri ve Eşyalar

Cafenizin tarzına göre duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Nostaljik bir cafe konsepti planlıyorsanız duvarlarda eski saatler, plaklar, sanatçıların eskiden çekilmiş fotoğrafları veya eskiyi hatırlatacak bir televizyon koyabilirsiniz. Yine bunun yanında eski eşyaları boyayıp cafenizin farklı bölümlerine yerleştirerek cafenize farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Modern bir cafe tasarımı planlıyor iseniz de duvarlarınızda şık ve büyük tablolar bulundurabilirsiniz. Sanatı duvarınıza taşımak için cafenizin duvarlarına konseptinize uygun resimler çizdirebilirsiniz. Cafeler için tasarlanmış duvar kağıtlarına da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Doğayla İç İçe Bir Cafe

Son dönemlerde doğadan izler taşıyan ve dış mekanda yeşilin ön planda olduğu cafelere ilgi oldukça artmış durumda. Kafenizin iç dizaynında yeşil bitkilere ve çiçeklere yer vermenizi ve dış mekanda oldukça doğayı kapatmayacak hatta ön plana çıkaracak tasarımlar yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Aydınlatma

Cafelerde genelde restoranlara göre daha aydınlık bir ortam tercih ediliyor. Aydınlatmanızı dekorasyonunuz ile bütünleştirme konusunu da atlamamanız gerekiyor. Bunun için dekoratif aydınlatma armatürleri kullanabilirsiniz. Dekorasyona pozitif etkiler katmak için sarkıt aydınlatmalar veya masa üzerlerine konulabilecek portatif aydınlatma ürünleri tercih edilebilir. Cafenizin köşelerine ve gizli kalmış alanlarına ise lambader veya abajurlar ile destek sağlayabilirsiniz. Dış mekanınızda ise mumlar veya aydınlatma özellikli şemsiyeler de kullanarak cafenize romantik bir hava verebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş